Modlitba za Ukrajinu / 8. 5. od 15 hod. / náměstí Míru

Modlitba za Ukrajinu / 8. 5. od 15 hod. / náměstí Míru

Vážení přátelé,
 v neděli 8. května 2022 uběhne 77 let od konce druhé světové války. Války, na jejímž počátku stálo nejen hitlerovské Německo, ale i Sovětský svaz, k jehož minulosti vzhlíží i Vladimir Putin. Vinu také nesla rozdrobenost Evropy doprovázená národními i národnostními spory.
V těchto dnech si ale také připomínáme první úspěšné kroky na cestě k sjednocené Evropě. Té sjednocené Evropě, která svým členským státům dopřála žít nebývale dlouho v míru i v nebývalém blahobytu. Evropě, jejíž soudržnost jediná dokáže porazit agresi putinovského Ruska.
Proto se sejdeme 8. 5. 2022 v 15 hodin na náměstí Míru v Praze a budeme se modlit za mír na Ukrajině i za mír na celém světě, ale také za jednotu Evropy.

Modlitby povede Matěj Opočenský, Mikuláš Vymětal a Jakub Karel Berka, OPraem. Hostem bude Olga Richterová a další. Srdečně Vás zveme k připojení se k modlitbě, ať už na náměstí Míru nebo odkudkoliv jinde na světě. Martina Hanusová, Marie Jílková, Tereza Jiroušková, Matěj Opočenský, Tomáš Trusina, Mikuláš Vymětal